Spotkanie w Krapkowicach na Opolszczyźnie
19 marzec 2011 r.

FOTKI               Ściborowice CD:

Opolszczyzna … to przez wiele lat czarna dziura na mapie polskiego Castingu. Kiedyś mocny ośrodek tego sportu .  To stąd pochodzi złoty  medalista Mistrzostw Świata w Arembergu Andrzej Krawczy i jego ojciec wieloletni trener Reprezentacji narodowej do roku 1980 Kazimierz Krawczyk . Poza tym wielu zawodników w historii tego Okręgu było w tej dyscyplinie medalistami Mistrzostw Polski . W latach 80-tych nadszedł długi kryzys tej dyscypliny w tym Okręgu aż w tamtym roku zaświeciło światełko w tunelu . Na kurs Instruktorów przyjechało kilku działaczy chcących zostać instruktorami tego wspaniałego sportu. W Szamotułach na kursie poznali podstawy trójboju zdobyli podstawowe umiejętności i wiedzę jak mocno zabrali się do wytężonej pracy.  Na konferencji działaczy w Gryfowie  Śląskim działacze naszego sportu zlecili działaczom z Opola organizację Ogólnopolski Zawodów  - Pierwszy Krok . W marcu zostałem zaproszony by obejrzeć przyszłe areny jakie mają do zaoferowania do organizacji tych zawodów a może i większej rangi . W ubiegłą sobotę wybrałem się do Krapkowic po drodze zabierając Pawła Stopę który ma blisko w te rejony i który może wiele pomóc pod względem fachowym w przyszłości.Dzięki mu wilekie że się na to zgodził !!!!
To co zobaczyliśmy na miejscu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania .Przyjęli nas koledzy :
Wiesław Miś – V-ce Prezes ZO PZW w Opolu
Adam Szczygielski  Prezes Koła Otmęt – Krapkowice
Józef Macha – członek Koła Otmęt – Krapkowice
Andrzej Kręcichwost – członek Koła Otmęt – Krapkowice
Arkadiusz Czapczyk – Członek Koła Otmęt – Krapkowice
Krzysztof Mazurek – Członek Koła Otmęt – Krapkowice
oraz inni .
W piwerwszej kolejności obejrzeliśmy hale w Krapkowicach która w okresie zimowym idealnie nadaje sie do organizacji zawodów podobnych jak od 21 lat organizuje Jacek Kuza w Busku.
Następnie pojechaliśmy zobaczyć stadion położony w przepięknym miejscu otoczony lasami  i parkami dwie płyty z zapleczem wierze że młodzi zawodnicy będą mieli do dyspozycji świetne warunki startując w tegorocznym Pierwszym Kroku na który w imieniu organizatorów serdecznie już zapraszam !!!!
Działacze z Krapkowic pokazali również dwa inne piękne obiekty które nawet o tej porze prezentowały się świetnie .Jednym z nich jest  cały kompleks w Kamieniu Śląskim zakwaterowanie  na ponad 200 miejsc i zaraz nieopodal płyta byłego lotniska warunki do uzyskiwania naprawdę świetnych wyników.  Następnie pojechaliśmy na Miejski stadion w Gogolinie / tym od Karolinki z Gogolina ;-) / gdzie również dwie płyty i całe zaplecze Hotelowo-gastronowmiczne również świetnie nadające się do rozgrywania dużych zawodów . Po drodze następna piękna Hala braci Blautów . I na koniec : w każdym z tych miejsc jest zainteresowanie naszym sportem lokalnych władz !!!! co jest jak wszystkim wiadomo ważnym elementem organizacji. Osobiście spotkaliśmy się z Burmistrzem Gogolina Panem Joachimem Wojtalą który był bardzo zinteresowany nasza wizytą.Na koniec spotkaliśmy się tamtejszą młodzieżą gdzie pokazano nam film z treningów i to co przygotowali na nasz przyjazd, byliśmy naprawdę mile zaskoczeni. Razem z Wiesławem Miś V-ce Prezesem Okręgu  członkiem ZG PZW wręczyliśmy legitymacje Instruktorów i sędziów klasy Okręgowej Uczestnikom zeszłorocznego Kursu Instruktorów w przekonaniu że te dokumenty mają odzwierciedlenie już w ich świetnej działalności . Wracaliśmy bardzo podbudowani tym co zobaczyliśmy mając nadzieję że praca na Opolszczyźnie pójdzie tak dalej i zawodnicy z tego Okręgu już niedługo będą się liczyć na arenie Polski w naszym sporcie !!!!  Trzymamy mocno za WAS Kciuki !!!!

                                                                                                                Targosz Włodzimierz