Krzysztof Zieliński Właściciel i załozyciel Firmy Fishing- Art

 

                                           
FILM 1                                                                                       Film 2

                                              

Film 3                                                                                     Film 4

                               


FILM     z   West    PAPUA
łowienie Czarnych Basów

 

Nie będę opisywał Firmy Fishing-Art bo wszytko zostało powiedziane i pokazane na filmach . Wielu niedowiarkom filmy pokazują , że Polak potrafi . Dzięki fascynacji , uporowi , a to wszytko podparte ogromną wiedzą / Krzysztof Zieliński jest inż. chemi / w Polsce są tworzone jedne z najlepszych wędek dla wędkarzy na świecie . Firma ma ogromny asortyment  : blanki muchowe , spinningowe ,surfowe , łososiowe i do naszego castingu .
Z Krzysztofem Zielińskim współ pracujemy od 2011 r. Dzięki Łukaszowi Ostafinowi z Reprezenatcji Polski muszkarzy ,który nas poznał zaczęła się owocna współpraca w dziedzinie wędek do naszego sportu.  Na początku Krzysztof zrobił kilkanaście prototypów zgodnie z moimi wskazówkami . Wybraliśmy jeden wzór który jest zerem i modyfikujemy w górę lub w dół szpice i teraz dolniki ,w zależności od potrzeb zawodnika . Do odległości muchowej myślę , że trafiliśmy idealnie . Od 2012 roku nasze kije zdobyły na Mistrzostwach Świata Seniorów 5 medali : w tym 2 złote 2 srebrne i jeden brązowy tylko w odległości muchowej jednorącz . O wygranych kwalifikacjach i Zawodach Międzynarodowych nie wspomnę. Naszych blanków używa wielu czołowych zawodników na świecie . Szczególnie czołówka zawodników z Czech i Polski . A czeski Junior Tomas Spacil wygrywał wiele medali na Mistrzostwach Juniorów ,a w 2014 w Szamotułach zdobbył srebrny medal w 7,5 gr  Seniorów.  Od 2015 zbudowaliśmy wędkę do odległości muchowej oburącz , która dała bardzo dobre wyniki. W 2015 roku zostałem Mistrzem Świata w tej konkurencji w czeskich Budziejowicach. W 2016 roku w Hiszpańskim Castellon aż 3 naszych zawodników dostało się tymi kijami do 8 osobowego Finału . Krzysztof Zieliński stale poszukuje i projektuje , sprowadza najnowesz materiały z Japonii . Mamy do dyspozycji wszytko co najlepsze do budowy ,ale to 50% sukcesu. Reszta tych 50% to doświadczenie i projekty Krzysztofa Zielińskiego .
Mogę w tym miejsu powiedzieć ze w tym roku też będziemy mieli coś nowego wykonanego trochę w zmienionej technologi. Dążymy , by zbudowac najlepsze blanki wykorzystując to , że konkurencja nie produkuje od 20 lat nic nowego do naszego sportu. Za linię do Castingu odpowiadam ja osobiście. Wielogodzinne rozmowy i doświadczenie moje i Krzysztofa pozwala na wdrażanie nowych pomysłów co jak mówią wyniki daje dobre rezultaty. Największym zadowoleniem jest to że coraz więcej czołowych zawodników rzuca naszymi wędkami na świecie. Kiedyś marzeniem było by kupić wędki od zawodników z Japonii , którzy dysponowali nojnowszą technologią. Dzsiaj to oni kupują od nas. Bo przy globalizacji nie tylko materiał się liczy , ale pomysł i wykonanie .  Mimo krytyki mojej osoby wędki dalej będa maksymaknej długości i o odpowiedniej akcji ;-). Wiem że wielu wędkarzy i zawodników zadawało sobie pytania jak buduję się blanki. Wierzę ze te Filmy naświetlą z grubasza "jak to jest zrobione" . W pierwszym momencie wydaje się to banalnie proste, maszyny materiał itp. Ale nic bardziej mylnego , też tak na początku myślałem . Wiedza o budowie , materiałach , cała ta inżynierja zachowania włókien ,żywic, miesznia ich to bardzo delikatna i skomplikowana materia. Cieszę się zę powstały te filmy i wielu ludziom przybliżą to co robi Polska Firma tu w Krakowie. Ale najważniejsze że przy końcu kariery zawodniczej doczekałem się , że wędki produkujemy tu na miejscu i możemy z nimi prawie wszytko . Firma myśli o rozwinięciu produkcji o nietubingową - czyli nie tylko nawijaną na okragłych mandrelach.  Oznacza to dalszy postęp i możliwości dla naszych czołowych zawodników. Zyczę miłego oglądania

 

                                                                                                         Włodek Targosz