Halowy Puchar Europy
RYBOMANIA 2018

Poznań 9-10.02.2018 r.

   

Foto

Wyniki / Results


KOMUNIKAT ang                Komunikat polski

Halowy Rzutowy Puchar Europy - Rybomania 2018
W dniach  9 -10.02.2018r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły
się zawody:  V Halowy Puchar Europy – Rybomania 2018, które w tym  roku zostały zorganizowane nie przez Okręg PZW w Poznaniu ale przez Międzynarodowe Targi  Poznańskie pod kierownictwem Dyrektora Projektu Rybomania  Pana Bartosza Dembińskiego.
Obsługę techniczną zawodów zapewnił Polski Związek Castingsportu.
Zawody, po raz pierwszy, zostały przeprowadzone w Pawilonie Nr 6 i trzeba przyznać, że była to bardzo dobra decyzja, bowiem ilość osób obserwujących zawody była naprawdę imponująca .
Zawody o Puchar Prezesa Międzynarodowych targów Poznańskich,  już od 8 lat,  są integralną częścią Targów Wędkarskich „Rybomania”  a  ten rok pokazał,  że zawody te zasługują na miano Halowego Pucharu Świata .
O zasadności naszych starań niech świadczy fakt, że zawody były obserwowane przez Prezydenta ICSF Pana Kurta Klameta. 
Wykorzystując ten fakt,  przeprowadzone zostały wstępne rozmowy na ten temat i mam nadzieję, że po złożeniu odpowiedniej aplikacji decyzja Zarządu ICSF będzie dla nas pozytywna.
Pan Kurt Klamet bardzo wysoko ocenił poziom organizacyjny i logistyczny zawodów  wręczając organizatorom „Dyplomy  Uznania”  przyznane przez ICSF
W zawodach udział wzięło 37 zawodników z Czech, Niemiec, Słowenii i Polski.
Klasyfikacja Indywidualna:
Kobiet:             1 miejsce          Jana Bronckova            -  Czechy   /  CCA Budziejowice
Mężczyzn:        1 miejsce          Olaf Ebeling                  - Niemcy
Juniorek:          1 miejsce          Daria Walendowska      - Polska  / Poznań
Juniorów:          1 miejsce          Patryk Sapigórski          - Polska  / Błonie
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła „Reprezentacja Poznania” zdobywając , już po raz drugi, puchar Międzynarodowych Targów Poznańskich , ufundowany przez Prezesa  Pana Przemysława Trawę.

W niedzielę 11.02 .2018 w tej samym miejscu Pawilon 6 zostały zorganizowane pokazy castingsportu, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających  a  bardziej odważni ludzie mogli spróbować swoich sił i umiejętności bezpośrednio na stanowiskach startowych poszczególnych konkurencji.
Cieszy też fakt, że tak duża ilość młodych ludzi była zainteresowanych tą dyscypliną sportu co dobrze wróży na przyszłość tej stale rozwijającej się dyscyplinie sportu, pomimo różnych przeciwności.
W czasie Targów Rybomania przeprowadzonych zostało wiele rozmów na temat kształtu i charakteru przyszłorocznych zawodów i już dzisiaj mogę już powiedzieć, że będą to zawody jeszcze bardziej atrakcyjne dla zawodników i publiczności, bowiem zostaną poszerzone o konkurencje flycastingu, który uprawiany są w całej Skandynawii, Azji i Ameryce, niestety w Polsce na razie nie,  ale jestem przekonany,  że w niedalekiej przyszłości tak właśnie się stanie i Polska dołączy do tego grona.
Przeprowadziliśmy też wstępne rozmowy dotyczące pokazów „surfcastingu” , które mogły by się odbyć w naszej hali w ostatnim dniu imprezy targowej. Może to być bardzo ciekawie doświadczenie.
Niezależnie od tego, już dzisiaj mogę zapewnić, że podczas przyszłorocznych zawodów będzie wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla zawodników jak i kibiców.
Jestem przekonany, że Zawody  Rybomania 2019 na pewno będą inne, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bowiem współpraca Castingsportu z  Międzynarodowymi Targami Poznańskimi jest po prostu super i według zapewnień Zarządu MTP „nic” i „nikt”  tej współpracy nie jest w stanie zakłócić.

Do zobaczenia na następnej „Rybomanii”  i  Halowym Pucharze Świata - Rybomania 2019
Dionizy Mikołajczyk