Doping w Sporcie
to powszechnie znany temat .Ktoś pomyśli że wędkarstwo a szczególnie rzutowe można wogóle z tym łączyć ? Z tego co wiem jesteśmy jedyna dyscyplina wędkarską w której w historii wykonywało się i wykonuje choć bardzo rzadko testy na obecność środków dopingujących w organizmach zawodników na imprezach Mistrzowskich.
Choć nie zdarzyło się by wykryto takowe środki gdzieś wśród zawodników krążą podejrzenia poszczególnych zawodników lub nacji o stosowanie środków dopingujących. Psyhotropy narkotyki alkohol i inne to potencjalne środki po które pwenie by mogli sięgnąc zawodnicy. Jak na razie sport wędkarski a szczególnie rzutowy jest  albo bardziej powinien być wolny od dopingu ponieważ brakuje najważniejszegio elementu pod wpływem którego zawodnicy sięgają po niedozwolone środki a mianowicie dużych pieniędzy.
W wielu dyscyplinach doping to plaga i zaraza w dyscyplinach rzadkich i mało znanych,
cóż nie ebrakuje słabych czy pragnących nierównej walki "egzemplarzy" zawodników na to nie ma lekarstwa. Na szczęście moim skromnym zdaniem uprawiamy bardzo złożoną i trudną dyscyplinę gdzie trzeba pgodzić odporność psychiczną siłę i szybkość oraz koncentracje.Na zakończenie mogę przyznać ze najlepszym dopingiem w Castingu jest: trening i duża liczba startówpodparta dobrym przygotowanie teoretycznym zaplecza trenerskiego , to przynosi najlepsze i najszybsze efekty wiem to po sobie najlepiej trzymać się zdala od tego "świństwa" a tym co uprawiają inne dyscypliny i wspomagają sie dozwolonymi odżywkami polecam to pismo i jego niemiecki odnośnik .
Poniżej zamieściłem wiele linków i liste środków po które nie wolno sięgać w Sporcie.

                                                                                                Targosz  Włodzimierz


Linki do stron na których znajdziesz wszystkie aktualne wiadomosci dotyczace DOPINGU w Sporcie

Lista Srodkow i metod Dopingowych zakazanych w sporcie
 
WADA   
Międzynarodowa Organizacja Antydopingowa
Lista Srodkow i metod Dopingowych zakazanych w sporcie wersja Angielska

Rozporzadzenie Ministra Edukacji i Sportu wsprawie dopingu w Sporcie

http://www.medycynasportowa.pl
wirtualny trener   
 bardzo fajnie zrobiona strona co prawda kolarska ale mozna wiele dowiedzieć się na temat swojego organizmu kontuzji itp....    

 

 
 

stat4u